آموزش ساخت ماسک جمع کننده منافذ باز پوست

منافذ پوستی یکی از اجزای مهم در پوست است که باعث تنفس پوستی و ایجاد طراوت و تازگی در پوست می شود. کار اصلی منافذ رساندن چربی طبیعی به پوست و دفع سموم است. وجود منافذ جهت حفظ سلامت و شادابی پوست ضروی است اما گاهی اندازه این منافذ تحت تاثیر عوامل مختلف مانند چرب بودن بیش از اندازه پوست، از حد طبیعی بزرگتر می شود که این مشکل باعث بد شدن ظاهر پوست، ایجاد آکنه و برق افتادن پوست می شود. در این مقاله قصد داریم چند راهکار جهت کنترل منافذ باز صورت و آموزش ساخت ماسک جمع کننده منافذ باز پوست را آموزش دهیم.

روش های کنترل منافذ باز صورت

  • شستشوی صورت با یک شوینده مناسب و استفاده از تونر جهت تمیز شدن منافذ و پیشگیری از مسدود شدن آنها
  • پیشگیری از دهیدراته شدن پوست با نوشیدن آب کافی
  • عدم مصرف غذاهای سرخ شده و چرب زیرا باعث تشدید چربی صورت می شود
  • شستشوی پوست صورت با آب سرد که باعث جمع شدن منافذ باز پوستی می شود
  • به اندازه خوابیدن که باعث تنظیم هورمون های بدن می شود
  • استفاده از آبرسان و مرطوب کننده متناسب با نوع پوست
  • استفاده از محصولات پوستی مخصوص پوست های مختلط و چرب
  • به کار بردن ماسک مخصوص جمع شدن منافذ باز پوست

طرز تهیه ماسک جمع کننده منافذ باز پوست

در طبیعت تعداد زیادی میوه، گیاه و مواد مغذی وجود دارد که تاثیر عالی روی منافذ باز صورت دارند. در این مطلب قصد داریم یکی از موثرترین انواع ماسک های خانگی که قادر است تا حد زیادی منافذ باز صورت را کنترل کند را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم:

روغن زیتون: به مقدار لازم

لیمو ترش: ۱ عدد

شکر: ۱ قاشق

آموزش ساخت ماسک جمع کننده منافذ باز پوست

روش استفاده:

ابتدا آب لیمو ترش طبیعی را گرفته و در یک ظرف با یک قاشق شکر مخلوط کنید. سپس آرام آرام روغن زیتون را به سایر مواد اضافه کرده و هم بزنید تا مایعی غلیظ و کش دار ایجاد شود. ابتدا پوست خود را تمیز کرده و مقدار کافی از ماسک را روی پوست صورت خود بمالید. سعی کنید در تمام مدتی که ماسک روی پوست شما قرار دارد از صحبت کردن و خندیدن بپرهیزید. پس از گذشت زمان مورد نظر ماسک را به خوبی از روی پوست خود بشویید. از این ماسک می توانید هفته ای یک مرتبه استفاده نمایید.

خواص ماسک شکر، لیمو و روغن زیتون

این ماسک حاوی روغن زیتون است که تاثیرات بسیار خوبی روی پوست صورت دارد و باعث روشن شدن رنگ پوست، نرمی و لطافت پوست می شود. در این ماسک شکر نیز وجود دارد که باعث لایه برداری ملایم از پوست صورت و از بین رفتن سلول های مرده پوست صورت می شود. آب لیمو ترش نیز یک ماده طبیعی و سرشار از خاصیت است که حاوی ویتامین C است و باعث ترمیم منافذ باز صورت، روشن شدن رنگ پوست و ایجاد ظاهری یکدست و صاف در پوست می شود.