معرفی موثرترین کرم ها برای از بین بردن جای زخم

پوست بدن در طول مدت زندگی از دوران کودکی تا سالمندی همواره ممکن است دچار آسیب و زخم های احتمالی شود. برخی از این زخم ها کوچک و خفیف بوده و به سرعت درمان می شوند. اما برخی دیگر ممکن است عمیق تر بوده و دوره درمان طولانی تری داشته باشند. اثر برخی از زخم ها پس از خوب شدن باقی می ماند اما برخی دیگر با مصرف انواع کرم ها و محصولات مراقبتی کم رنگ و محو می شوند. در این مقاله موثرترین کرم ها برای از بین بردن جای زخم معرفی می شود.

زخم ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

زخم ها به دو شکل در بدن ظاهر می شوند. زخم های بسته که به بافت پوست آسیب نمی رسانند و اغلب به شکل کبودی ظاهر می شوند و زخم های باز که به لایه های پوست آسیب وارد می کنند و به شکل موارد زیر هستند:

  • به شکل ساییدگی: این نوع زخم ها در اثر مالیده شدن پوست به سطوح به وجود می آید.
  • به شکل پارگی: این نوع زخم ها که عموما برا اثر اشیاع تیز همچون چاقو بوجود می آیند به شکل برش های عمیق روی پوست ایجاد می شوند.
  • به شکل سوراخ شدگی: فرو رفتن برخی از اجسام نوک تیز مثل میخ به پوست باعث بوجود آمدن این نوع زخم می شود.
  • به شکل سوختگی: سوختگی ها ممکن است در اثر گرما، سرما، تماس با مواد شیمیایی و برق گرفتگی روی پوست ایجاد شوند.
  • به شکل جدا شدن از پوست: این نوع زخم در اثر پارگی های عمیق پوست یا بافت بدن رخ می دهد.

معرفی موثرترین کرم ها برای از بین بردن جای زخم

برخی از کرم ها تحت عنوان ترمیم کننده به طور تخصصی برای از بین بردن جای انواع زخم تولید شده اند که در اینجا موثرترین آنها معرفی می شوند:

  •  معرفی کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون

کرم ترمیم کننده سیکالیفت اون دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد پروتوزوئا است. این کرم مناسب پوست های آسیب دیده و حساس می باشد و در احیای پوست آسیب دیده و رفع التهابات پوستی موثر است. کرم ترمیم کننده سیکالیفت اون ادرار سوختگی، ترک و خشکی لب، جای زخم و شقاق سینه را درمان می نماید و قابل استفاده برای تمام اعضای خانواده می باشد. برای گرفتن نتیجه ی بهتر، لازم است روزانه دو بار از این کرم بر روی پوست آسیب دیده استفاده نمایید.

در حال حاضر کرم ترمیم کننده سیکالیفت اون نایاب شده است و نمی توانید آن را به راحتی پیدا نمایید، پس بهتر است به جای آن از محصولات مشابه همانند کرم ترمیم کننده پوست سیکالیفت درمالیفت برای درمان پوست آسیب دیده استفاده کنید.

 

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون

کرم ترمیم کننده سیکا اوریاژ برای پوست های خشک و حساس فرموله شده است و قادر است زخم های عمیق را هم درمان نماید. این کرم حاوی مس و زینک گلوکونات است و می تواند لایه ی اپیدرم را هم درمان کند، بنابراین جزو بهترین پمادهای ترمیم کننده به شمار می رود. کرم ترمیم کننده سیکا اوریاژ به سرعت در پوست نفوذ می کند و به بهبود فوری پوست کمک می نماید. از این محصول می توانید در طول روز استفاده کنید.

  •  معرفی کرم سیکابیو بایودرما

کرم سیکابیو بایودرما حاوی زینک، عصاره جلبک های لامیناریا اوکرولئوکا و عصاره تاک است. این کرم ضد باکتری و ضد التهاب است و قرمزی، خارش، حساسیت و آسیب های پوستی را درمان می کند. علاوه بر این، از کرم سیکابیو بایودرما می توان برای درمان سوختگی درجه یک، تاول های آبله مرغان و بهبود بخیه (از روز اول) هم استفاده نمود. این کرم مناسب برای پس از خال برداری، لیزر، پیلینگ و میکرودرم می باشد.

 

کرم سیکابیو بایودرما

کرم میموزا 10 درصد سی گل یکی از بهترین محصولات برای پس از لایه برداری، اپیلاسیون، الکترولیزر، میکرودرم ابریژن، لیزر و PUVA تراپی است. این محصول خارش، التهاب، سوزش، قرمزی ناشی از سوختگی های خفیف را درمان می کند و در بهبود بریدگی و زخم های سطحی هم موثر است. علاوه بر این، از رشد و فعالیت قارچ و باکتری در محل آسیب دیده ی پوست جلوگیری می کند و مانع ایجاد عفونت می شود. برای گرفتن نتیجه ی بهتر، لازم است هر چهار ساعت یکبار از کرم میموزا 10 درصد سی گل بر روی پوست استفاده نمود.

کرم ترمیم کننده ی سیکاسل لایسل دارای خواص ترمیم کنندگی و آنتی اکسیدانی است. این محصول اثر بخشی بسیار بالایی دارد و به سرعت پوست آسیب دیده را بهبود می بخشد. کرم ترمیم کننده ی سیکاسل لایسل مناسب پوست های حساس و آسیب دیده است و از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. این محصول لایه ی اپیدرم پوست را ترمیم و احیا می کند و از خشکی و از دست رفتن رطوبت پوست جلوگیری می نماید. برای بهبود سریع تر زخم بهتر است از کرم ترمیم کننده ی سیکاسل لایسل روزانه دو بار صبح و عصر استفاده نمایید.

 

کرم ترمیم کننده ی سیکاسل لایسل